این مطلب ۷۶۱۹ بار خوانده شده

تربیت و تعالی دامغان

یازدهمین جلسه تربیت تعالی حوزه ای

ارتباط بیشتر با خداوند و توکل به حضرت حق و توسل به ائمه اطهار معنویت را گسترش دهیم

در این نشست حجت الاسلام سلیمانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه دامغان در خصوص آثار مدیریت بر خویشتن بیان کردند:اگر فردی می خواهد بر رفتار و گفتار خویش مدیریت داشته باشد باید به این صفات آراسته باشد:۱- ایمان به خدا*۲- سعه صدر*۳- تغافل*۴- تمرین قانونمداری*۵- احترام متقابل

بنابراین شخصی که به خداوند ایمان دارد همواره خدا را ناظر بر اعمال و رفتار خویش می داند و با اشاره به آیه  آمن الرسول...... تأکید کرد، پیامبر (ص) خودشان در ابتدا آیاتی را که به ایشان نازل می شد به آن ایمان داشت و عمل می کرد و سپس مردم را دعوت می نمودند.پس در ابتدا ما هم باید عمل کننده باشیم تا حرف و رفتارمان در دیگران مؤثر واقع شود.

وی افزود: در خصوص سعه صدر نیز خداوند در قرآن« سوره ای را مخصوص این امر نازل کرده، سوره انشراح که به صفات سعه صدر در پیامبر اسلام اشاره داردبنابراین بحث سعه صدر داشتن با بیخیالی متفاوت است ولی در حین مسئولیت و بخاطر احترام به دیگران و رضای خداوندباید از بعضی از ناملایمتها چشم پوشی کنیم ولی نباید این تغافل منجر به بیخیالی شود اما کارساز است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه خاطر نشان کرد: در جامعه امروز یکی از نکات بسیار مهم حفاظت در گفتار است زیرا امروزه بسیار شاهدیم که قبح گناه در جامعه شکسته شده است و ایت تنها به این دلیل است که مواظب زبان خود نیستیم و هرسخنی را هرجا بیان می کنیم.

وی گفت: افرادی که گناه را نشر می دهند چه با بیان آن یا رعایت نکردن یکسری مسائل اخلاقی؛ قدم در جایگاه شیطان می گذارند.بنابراین با اتباط بیشتر با خداوند و توکل به حضرت حق و توسل به ائمه اطهار معنویت را در خود گسترش دهیم و در خصوص مسائلی که باید چشم پوشی و رازداری کنیم اندکی تأمل کنیم و حدود را رعایت کنیم بخاطر حفظ و تحکیم بنیان خانواده و آینده فرزندان.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

بانک پاورپوینت

نظرسنجی

نظر شما در مورد طراحی سایت جدید ما و مقایسه آن با سایت قبلی چیست؟
سایت جدید بهتر است
۳۰%
سایت قبلی بهتر بود
۴۴%
سایت جدید خوب است اماکامل و جامع نیست
۱۸%
نظری ندارم
۸%
تمام آرا: ۱۴۶