۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۳
داستان فدک از آنجایی کلید خورد، که خلیفه اول با ملازمانش به این نتیجه رسیدند، که اهل بیت رسول خدا(صلی‌الله‌علیه‌وآله) با توان مالی که دارند، می‌توانند خلافت نوبنیاد آنها را تهدید کنند، به همین خاطر در تلاش برآمدند که فدک را به عنوان مهم‌ترین سرمایه فاطمه زهرا(سلام‌الله‌علیها) غصب کنند. در ادامه به گوشه‌ای دیگر از این رویداد می‌پردازیم.
۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۳
مومن واقعی کسی است که در کوران حوادث، و در شرایط سخت، آن زمانی که جسم و روح انسان آماج تیر بلاها و مصیبت‌ها قرار می‌گیرد، به جای شکایت و اعتراض، ایمان خود را حفظ و ارتباطش را با مبدأ بی زوال هستی مستحکم تر نماید، و همین نکته کلیدی است که آدمی را آرام و تحملش را در مقابل آن گرفتاری‌ها تشدید می‌نماید.
۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۳
یکی از تفکراتی که ۱۴۰۰ سال پیش در اندیشه مسلمانان وجود داشته است، حضور بر سر قبرهای و ساختن بنا و مناره بر قبر مردگان است. این تفکر حدود دویست سال است که توسط گروهی منحرف، مورد انکار قرار گرفته است؛ و بالاتر از انکار آن‌که چنین اعمالی را دستاویزی در جهت، مشرک جلوه دادن زائرین قرار داده‌اند.
۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۳
در تاريخ اسلام زنان مؤمن و فداكار بسياری بودند كه با حضور فعّال در صحنه‌های حسّاس سياسی و اجتماعی، مسير تاريخ را تغيير دادند. از جمله اين زنان، حضرت زينب(سلام‌الله‌علیها) بود كه با حضور در نهضت كربلا، مسؤليت بزرگی را بر عهده گرفت.
۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۳
اگرچه روایت انحرافی از انقلاب، آشکارا غیرتاریخی و تا حدود زیادی مضحک به نظر می‌رسد، اما تنها راه فرار سلطنت‌طلبان این است که خود را در برابر سیل خروشان مردم نبیند. لذا تلاش دارند با فراموشی وابستگی و دست‌نشاندگی همه‌جانبه‌ی خود به اربابان غربی، سرنگونی رژیم را به عواملی غیر از خیزش عظیم مردمی نسبت دهد.
۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۳
مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: اکنون ما مسلمانان اسیر و عبید آن‌ها(کفار)، و در زیر دست و چکمه‌ آن‌ها خوار و ذلیل هستیم، ولی هنوز نمی‌فهمیم برای چه این گونه شکست خورده‌ایم؟! آیا از عملکرد خود ما است و یا مثلا از پریدن کلاغ؟!
۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۳
مختار در چنین روزی دستور داد بر بالای بام‌ها، نی‌ها را آتش زده و به دنبال آن صدای «یا منصور اَمِت» و «یا لثارات الحسین»، در کوفه طنین‌انداز شد.
۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۳
همه شهر تزیین شده مردم لباس نو پوشیده‌ وبه هم تبریک می‌گویند اینها را حاکم وقت به مردم اجبار کرده فردی خبری را با شادی و صدای بلند در سطح شهر جار می‌زند بشتابید قرار است اسرای خارجی را وارد شهر کنند.
۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۳
نويسنده:حجت الاسلام رسول جعفريان
۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۳
نويسنده: سید امیرحسین کامرانی راد
۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۳
امام سجاد (ع) چهارمين امام معصوم شيعيان است. پدرش امام حسين (ع) و مادرش بانويي از بانوان شاه زاده و ملکه ي ايران، دختر يزدجرد بود که در جنگ بين اسلام و امپراتوري ايران، اسير شد. نقل شده است که وي قبل از اسارت، نحوه ي به اسارت در آمدنش را در خواب ديده بود و اين که همسر کسي شده که بسيار نوراني است. (۱)
۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۳
يكي از ويژگي هاي آثار شهيد مطهري جامعيت آنها در علوم و معارف مختلف اسلامي است، به طوري كه تقريباً در تمامي حوزه هاي مربوط به تاريخ، فلسفه، فقه، كلام و انديشه اسلامي، ايشان داراي آثار ارزشمند و متعددي هستند.
۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۳
چه چیز باعث شد تا مسلمانان امام حسین(ع)، نوه پیامبر و بهترین خلق روی زمین را اینگونه به شهادت برسانند؟ چه تعبیری از دین و دینداری است که منجر به چنین عملی می‌شود؟
۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۳
نویسنده: علی اصغر رضوانی
۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۳
حضرت آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به قیام امام حسین(ع) گفت: زیر بار ظلم نروید، فرمود اگر سنگی آمد از آن جا که آمد برگردانید، به کسی سنگ نزنید اما سنگ آمده را برگردانید، ذلت‌پذیر نباشید.

صفحات

بانک پاورپوینت

نظرسنجی

نظر شما در مورد طراحی سایت جدید ما و مقایسه آن با سایت قبلی چیست؟
سایت جدید بهتر است
۳۰%
سایت قبلی بهتر بود
۴۴%
سایت جدید خوب است اماکامل و جامع نیست
۱۸%
نظری ندارم
۸%
تمام آرا: ۱۴۵