این مطلب ۵۵۰۶ بار خوانده شده

آئین تندرستی

منیرنت: در رابطه با اين كتاب تذكر دو نكته را ضرورى مى دانيم: مولف محترم كتاب ديگرى در همين زمينه دارد تحت عنوان مفاتيح الصحه فى طب النبى و الائمه كه به فارسى نوشته و در ترجمه ى حاضر از اين كتاب استفاده ى فراوان كرده ايم.

 (خوراكيها و نوشيدنيها)بخش در متن عربى نيست و ما خود به كتاب افزوده ايم با اين توضيح كه كليه ى احاديث و روايات اين بخش، از -(پيوستها)قٕسمت كتابهاى معتبر مثل مكارم الاخلاق و وسائل الشيعه نقل شده است. اميد كه مورد قبول و استفاده ى علاقمندان قرار بگيرد. و السلام

مقدمه مولف

بسم الله الرحمن الرحيم

سپاس و ستايش بر خداوند كه پروردگار جهانيان است، و درود و سلام بر حضرت محمد صلى الله عليه و اله و بر دودمان پاكش، و لعنت و نفرين بر دشمنانشان باد.

پس از حمد و درود، چنين گويد اين بندۀ گنهكار سيد محمود موسوى دهسرخى اصفهانى فرزند سيد مهدى كه خداوند ايشان را بيامرزد: همانا اين، رساله و كتاب شريفى است شامل برخى از رواياتى كه پيرامون امور پزشكى و خوردنى ها و آشاميدنى هاى مباح و حلال از گفتار پيامبر اكرم و امامان معصوم عليهم السلام نقل شده و اينجانب آنها را جمع و مرتب نموده و لغات آنها را بيان و مشكلات آنها را توضيح داده و نيز گفتار برخى از علماء و دانشمندان نامى را در اين پيرامون گردآورى نموده ام، و اين رساله شامل سه بخش و يك پايان نامه مى باشد، و اين كتاب را بنام)راز سلامتى در طب پيامبر و امامان عليهم السلام ناميدم. بخش اول طب پيامبر اكرم (ص)(طب النبى)روايات اين بخش از كتاب شريف بحار الانوار علامه مجلسى نقل مى شود. طب النبى صلى الله عليه و آله و سلم المعده بيت كل داء و الحميه راس كل دواء و اعط كل بدن ما عودته - بحار الانوار، جلد ۶ٕ ، صفحه ٩ٓ سول اكرم (ص)

 

PDF iconآئین تندرستی

 

انتهای پیام/م

بانک پاورپوینت

نظرسنجی

نظر شما در مورد طراحی سایت جدید ما و مقایسه آن با سایت قبلی چیست؟
سایت جدید بهتر است
۳۰%
سایت قبلی بهتر بود
۴۳%
سایت جدید خوب است اماکامل و جامع نیست
۱۸%
نظری ندارم
۹%
تمام آرا: ۱۴۸